Pax Hungarica zakończyła działalność

Ruch radykalnych nacjonalistów Pax Hungarica Mozgalom zakomunikował, że po dziewięciu latach funkcjonowania kończy swoją działalność. Decyzja miała zostać podjęta przez jego aktywistów, którzy stwierdzili, iż większość osób przewijających się przez ruch promujący ideę hungaryzmu odchodziła z niego rozczarowana.

W specjalnym komunikacie poinformowano, iż wielu działaczy Pax Hungarica Mozgalom miało nadzieję, że organizacja przemieni się w partię polityczną mogącą konkurować z bardziej umiarkowanym Jobbikiem, a tak naprawdę jedynie garstka osób przewijających się przez ruch rzeczywiście rozumiała jego rewolucyjne ideały. Tymczasem polegały one na odrzuceniu walki parlamentarnej i niedostosowywaniu się do demokratycznych reguł gry.

Z tego powodu wiele osób przewijających się przez ruch hungarystyczny odchodziło z organizacji z przekonaniem rozczarowania, zaś samo Pax Hungarica pozostało zaledwie cieniem dawnej potęgi wspomnianej ideologii hungaryzmu, którą w latach 1935-1945 reprezentowała Partia Strzałokrzyżowców. Szacunek dla swoich ideowych przodków miał więc determinować decyzję o rozwiązaniu organizacji.

Pax Hungarica Mozgalom w tym roku obchodziło swoje dziewięciolecie istnienia, reprezentując przez ten czas ideologie radykalnego nacjonalizmu w postaci idei hungaryzmu.

Źródło: Patriota.info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s