Bomba pod lokalem Akcji Francuskiej

W niedzielę nad ranem pod lokalną siedzibą Akcji Francuskiej w Marsylii wybuchła bomba, która co prawda uszkodziła tylko drzwi wejściowe, ale zdaniem nacjonalistycznych rojalistów była potwierdzeniem bezkarności lokalnych środowisk związanych ze skrajną lewicą.

Do wybuchu doszło w niedzielę (30.07) o godzinie 4 nad ranem. Ładunek eksplodował naprzeciwko siedziby Akcji Francuskiej (Action Française) w Marsylii, uszkadzając nieznacznie drzwi wejściowe do lokalu. Sprawcą ataku była miejscowa grupa „Antyfaszystowskiego Frontu Rewolucyjnego Prowansji”, która ogłosiła w sieci, iż w ten sposób dokonała aktu samoobrony.

To nie pierwszy atak, którego celem stała się Akcja Francuska, ponieważ jej działacze przypominają, że tylko w tym roku dwudziestu „antyfaszystów” zaatakowało siedzibę ugrupowania w Paryżu, a miesiąc temu splądrowano lokal Akcji w Lyonie. Ogółem w ciągu ostatnich dwóch lat narodowi rojaliści musieli mierzyć się z włamaniami, atakami przy użyciu niebezpiecznych narzędzi oraz z… ostrzałem z kałasznikowa.

Akcja Francuska nawiązuje do ugrupowania nacjonalistycznych zwolenników monarchii, które powstało w 1898 r. Niedługo później do Akcji dołączył Charles Maurras, czyli legendarny twórca nacjonalizmu integralnego. W swoim obecnym kształcie organizacja działa od 2000 r.

Źródło: Akcja Francuska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s