Patrole kolejowe słowackich nacjonalistów przynoszą efekty

„Nasza Słowacja” podsumowała rok działalności patroli jej członków w pociągach oraz innych obiektach kolejowych. Nacjonaliści podkreślają, że dzięki nim podróżowanie stało się bezpieczniejsze, a obywatele zgłaszają kolejne zgłoszenia dotyczące problemów z antyspołecznymi elementami stwarzającymi niebezpieczeństwo, z jakim nie chce poradzić sobie słowacka policja.

Nacjonaliści z Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS) ponad rok temu rozpoczęli akcje patrolowania kilku linii kolejowych na terenie całego kraju, co oczywiście spowodowało oburzenie liberalnych mediów i szykany ze strony policji. Działacze partii nie wycofali się jednak ze swojej działalności i postanowili podsumować pierwszy rok prowadzonej przez nich akcji.

LS-NS twierdzi, że dzięki patrolom aktywistów ugrupowania udało się uspokoić sytuacje w wielu miejscach Słowacji, gdzie jak dotąd życie pasażerom utrudniały aspołeczne elementy, które niszczyły tabor i zastraszały ludzi podróżujących za pośrednictwem kolei. Obecnie problemem ten w większości patrolowanych miejsc udało się rozwiązać, a akcja słowackich nacjonalistów jest pozytywnie oceniana przez pasażerów udzielających wywiadów nawet liberalnym mediom.

Jednocześnie do nacjonalistów zgłaszają się kolejne osoby zwracające uwagę na niebezpieczne połączenia, gdzie dalej istnieje zagrożenie dla zwykłych pasażerów. Sprawa ta dotyczy głównie wschodniej części kraju, gdzie policja nie radzi sobie lub po prostu nie chce zająć się problemami z cygańską społecznością, której osady znajdują się na trasie z Krompach do Popradu.

Źródło: Nasza Słowacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s