Nowy sojusz nacjonalistów na Węgrzech

Trzy radykalne węgierskie organizacje zdecydowały się na stworzenie nowego sojuszu, którego głównym celem jest zerwanie z polityczną poprawnością oraz walka z liberalizmem. Jednocześnie twórcy inicjatywy odcięli się od nowej nacjonalistycznej partii, stworzonej przez kontrowersyjnego burmistrza jednej ze wsi we wschodniej części kraju.

Działacze węgierskich Identytarystów, samoobrony Betyársereg oraz lokalnego ruchu Városi Nemzeti Szövetség zjechali się w ubiegły weekend do miejscowości Vecsés graniczącej bezpośrednio z Budapesztem. Podczas wiecu z okazji kolejnej rocznicy Bitwy pod Bratysławą z 907 roku, w obecności około 300-400 osób, ogłoszono powstanie nowego sojuszu nacjonalistów.

„Siła i Determinacja” (Erő és Elszántság) w założeniu swoich twórców ma walczyć z polityczną poprawnością oraz liberalizmem przyczyniającym się do niszczenia Węgier i całego kontynentu europejskiego. Ponadto ważny dla nowego ruchu jest separatyzm etniczny, dlatego podkreśla on, iż skupia białych Europejczyków dumnych ze swojego pochodzenia.

Sojusz radykalnych nacjonalistów określając swój stosunek względem Jobbiku twierdzi, iż nie jest on jego sojusznikiem, ale nie należy też do wrogów. Ponadto jego twórcy odcięli się od nowego ugrupowania, którego założycielem jest burmistrz wsi Érpatak, Zoltán Mihály Orosz. Zwolennik rządów twardej ręki w samorządzie nie konsultował decyzji o utworzeniu „Porządku i Sprawiedliwości” ze swoimi dotychczasowymi współpracownikami, stąd są oni zszokowani jego decyzją.

Źródło: Alfahir.hu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s