Le Pen z zarzutami za zatrudnianie asystentów

Marine Le Pen usłyszała oficjalne zarzuty ze strony francuskiego wymiaru sprawiedliwości, które dotyczą fikcyjnego zatrudniania asystentów w swoim biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Mieli oni bowiem wykonywać pracę jedynie na rzecz Frontu Narodowego, a nie w związku z wykonywaniem mandatu poselskiego swojej przełożonej.

Szefowa francuskich narodowców spotkała się dzisiaj z sędziami prowadzącymi dochodzenie, ale nie składała żadnych wyjaśnień i ograniczyła się do wykorzystania przysługującego jej prawa do wygłoszenia oświadczenia w sprawie toczącego się postępowania. Adwokat Le Pen poinformował jednocześnie, że w poniedziałek jego klientka złoży odwołanie wobec stawianych jej zarzutów.

Le Pen jest jedną z siedemnastu europarlamentarzystów Frontu Narodowego objętych śledztwem w sprawie zatrudniania asystentów. Ogółem w ich biurach miało pracować ponad czterdziestu pracowników, ale nie wykonywali oni swoich obowiązków w związku z wykonywaniem mandatów europarlamentarzystów przez swoich przełożonych, lecz po prostu wykonywali prace na rzecz Frontu.

Straty związane z tym procederem Parlament Europejski wycenił na około pięciu milionów euro, które miały zostać przeznaczone na wynagrodzenia w latach 2012-2017. Warto przy tym podkreślić, że po wniosku jednej z działaczek FN prokuratura zajęła się europarlamentarzystami innych partii, a z tego powodu w ubiegłym tygodniu w skład nowego francuskiego rządu nie weszło trzech deputowanych do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Le Figaro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s