Umowa społeczna z Węgrami nową propozycją Jobbiku

Jobbik rozpoczął już faktyczną kampanię wyborczą przed przyszłorocznymi wyborami na Węgrzech. Z tego powodu nacjonaliści przedstawili projekt umowy społecznej, którą chcieliby zawrzeć z narodem węgierskim, aby posiadać legitymację od społeczeństwa do walki z korupcją, niskimi płacami, czy osiedlaniem się imigrantów na Węgrzech.

Przewodniczący Jobbiku Gábor Vona przedstawił na konferencji prasowej założenia programu swojej partii, która prowadzi kampanię pod hasłem „Vona’18”, a jej celem jest oczywiście objęcie stanowiska szefa rządu przez lidera nacjonalistów. Vona zapowiedział przy tym, iż chce zawrzeć nową umowę społeczną z narodem węgierskim, aby jego rząd w porównaniu do gabinetu Viktora Orbána posiadał rzeczywistą legitymację społeczną do rządzenia.

Według szefa Jobbiku de facto rządzący nie przedstawili w 2010 roku swojej wizji państwa, a tym samym Węgrzy nie mogli wcześniej ocenić założeń programu Fideszu. Umowa społeczna proponowana przez nacjonalistów ma niemal rok przed wyborami parlamentarnymi ma natomiast pozwolić narodowi na zapoznanie się z ich propozycjami, aby nie musiał on dopiero później dowiadywać się o niezapowiedzianych wcześniej pomysłach rządzących.

Do głównych założeń partyjnego programu należą zapewnienie Węgrom bezpiecznego życia w wolnym i sprawiedliwym kraju, wysokiej jakości rządzenia opartego na zdrowym rozsądku i przejrzystości życia publicznego, a także umożliwienie każdemu prosperowania w jego własnej ojczyźnie. Ponadto Jobbik zapowiada walkę z korupcją oraz niskimi płacami w kraju, oraz nie chce zgodzić się na osiedlanie imigrantów na Węgrzech.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s