CasaPound starło się z policją pod włoskim Senatem (+WIDEO)

Dzisiaj pod siedzibą włoskiego Senatu doszło do starć pomiędzy nacjonalistami z CasaPound Italia i policją. Nacjonaliści protestują przeciwko nowemu prawu, które ma pozwolić na przyznawanie obywatelstwa Włoch wszystkim osobom, które urodzą się na terytorium tego kraju. Tymczasem zdaniem jego przeciwników nie każda osoba urodzona we Włoszech automatycznie staje się Włochem.

Przed siedzibą włoskiego Senatu zgromadziło się kilkuset aktywistów i sympatyków CasaPound Italia oraz innych włoskich organizacji nacjonalistycznych. Kiedy chcieli oni dostać się w pobliże samego budynku izby wyższej parlamentu, zostali zaatakowani przez policjantów, którzy użyli pałek oraz armatki wodnej. Według doniesień mediów ranne w starciach zostały dwie osoby.

Tamtejsi nacjonaliści krytykują forsowaną w Senacie nową ustawę przyznającą automatycznie obywatelstwo wszystkim osobom urodzonym na terytorium Włoch. Tym samym włoski paszport uzyskają dzieci imigrantów mieszkających na terenie kraju, a więc według szacunków blisko 800 tysięcy osób. Zdaniem włoskich organizacji narodowych Włochem nie staje się każdy kto przebywa na ich terytorium, natomiast część „nowych Włochów” wykazuje wrogość wobec państwa włoskiego i wartości tamtejszego społeczeństwa.

Do bijatyki doszło również w samej siedzibie Senatu, a pomocy medycznej trzeba było udzielić lewicowej minister edukacji Valerii Fedeli. To efekt protestu separatystycznej Ligi Północnej (Lega Nord), która również chce zablokować ustawę forsowaną przez socjalistyczny rząd.

Źródła: Ilprimatonazionale.it  /  Il Giornale

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s