Znana modelka będzie kandydować z list CasaPound Italia

Pochodząca z Chorwacji modelka Nina Morić będzie kandydować z list CasaPound Italia w zbliżających się włoskich wyborach parlamentarnych. W rozmowie z jednym z dzienników Morić stwierdziła, że podziela idee nacjonalistów i jest pod wrażeniem ich pracy społeczno-politycznej. Liderzy CasaPound Italia podkreślili natomiast, że jej wypowiedzi na temat imigracji i polityki są bliskie postulatom ich ruchu.

Modelka posiadająca włoskie obywatelstwo udzieliła wywiadu dziennikowi „Corriere della Sera”, w którym zapowiedziała, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych we Włoszech wystartuje z nacjonalistycznej listy CasaPound Italia i nie będzie jej przeszkadzało hasło „Włochy dla Włochów”.

Morić podkreśliła przy tym, że nie czuje się faszystką, natomiast dyskusja o faszyzmie blisko siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny nie ma sensu, ponieważ działacze CPI nie zajmują się historycznymi zagadnieniami, natomiast ona pochodząc z postkomunistycznego kraju wie czym jest brak wolności. Modelka uważa natomiast, iż idee i społeczna aktywność nacjonalistów bardzo jej się podoba, a ponadto ma ona swoje własne pomysły.

Do słów Morić odniósł się wiceszef CPI Simone di Stefano, który zaznaczył, że nie będzie ona partyjnym liderem, ale zostanie kandydatką ugrupowania w kolejnych wyborach parlamentarnych i będzie otwierać listę nacjonalistów. De Stefano podkreślił, że modelka ceni sobie wolność, stąd jej wypowiedzi na temat imigracji i polityki są zbieżne z linią CPI, a ona sama jako małżonka obywatela Włoch wychowuje swoje dzieci w miejscowej kulturze.

Morić urodziła się w 1976 r. w Zagrzebiu, a w wieku dwudziestu lat przeprowadziła się do Mediolanu, aby we Włoszech kontynuować karierę modelki i współpracować z największymi domami mody. Międzynarodowy rozgłos przyniósł jej natomiast rok 1999, kiedy wystąpiła w teledysku do hitu „Livin’ la vida loca” portorykańskiego piosenkarza Ricky’ego Martina.

Na podstawie: Corriere della Sera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s