NPD: Marcin Luter wybrałby nacjonalistów

Tegoroczne obchody pięćsetnej rocznicy rozpoczęcia reformacji skłoniły Narodowodemokratyczną Partię Niemiec do refleksji nad myślą Marcina Lutra. Według przedstawicieli ugrupowania, założyciel protestantyzmu popierałby obecnie nacjonalistów, ponieważ jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec podkreślał swoje przywiązanie do wartości narodowych i języka niemieckiego.

Niemieccy nacjonaliści zwracają uwagę, że obecnie w Niemczech państwo sponsoruje kościoły, sanktuaria udostępniane są na potrzeby imigrantów społecznych i ekonomicznych, a politycy wspierają dziesiątki innych religii i kultur oraz bronią polityki wojennych podżegaczy ze Stanów Zjednoczonych – wszystkie te wydarzenia powodują tymczasem, iż Marcin Luter ma przewracać się w grobie.

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) zwraca tymczasem uwagę, że twórca protestantyzmu zawsze był przeciwnikiem dławienia wolności słowa, stąd z pewnością nie godziłby się na wszechobecną polityczną poprawnoś, a także narzekałby na upadek moralny kraju, doprowadzanie przez polityków do islamizacji kraju oraz na służebną rolę największych kościołów wobec czołowych przedstawicieli rządzących.

Sam Luter wielokrotnie miał przy tym deklarować swoje przywiązanie do Niemiec. Już w 1524 r. pisał on bowiem, że wszyscy Niemcy powinni mówić po niemiecku i tym samym wspierać swoją własną tożsamość, a także deklarował, iż „Urodziłem się dla moich Niemców, którym służę”. Dodatkowo blisko trzy i pół wieku przed powstaniem Cesarstwa Niemieckiego, czyli pierwszego niemieckiego państwa narodowego, zajął się on unifikacją języka niemieckiego oraz wypowiedział się przeciwko wpływowi Rzymu na politykę państwa.

Z okazji wspomnianej rocznicy rozpoczęcia reformacji należy według NPD odpowiedzieć sobie na pytanie, jak Luter patrzyłby na współczesne Niemcy. Zdaniem nacjonalistów z pewnością nie popierałby Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Angeli Merkel, ponieważ zdradziła ona wszystkie konserwatywne wartości. Krytycznie wypowiadałby się także o Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), bo socjaliści chcą zlikwidować niemieckie państwo narodowe na rzecz europejskiego państwa federalnego, a także nie spoglądałby pozytywnie na Zielonych i Die Linke, ponieważ opowiadają się one za stworzeniem równoległego tureckiego społeczeństwa w Niemczech.

Przez wyżej wymienione powody Luter miałby popierać więc NPD, ponieważ broniłby zachodniej tożsamości Niemiec, chroniłby Niemców przed imigrantami, a także sprzeciwiałby się wykorzystywaniu kościołów przez zagranicznych ekstremistów.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s