Maréchal-Le Pen wycofuje się z życia politycznego!

Z Francji przyszła właśnie sensacyjna wiadomość o wycofaniu się Marion Maréchal-Le Pen z życia politycznego. Posłanka Frontu Narodowego z przyczyn osobistych nie będzie ubiegać się o reelekcję w czerwcowych wyborach parlamentarnych, a także zrezygnuje z szefowania partii w regionie Prowansja – Alpy- Lazurowe Wybrzeże.

Przed kilkudziesięcioma minutami francuskie media podały informację o liście, jaki Maréchal-Le Pen wysłała do dziennikarzy regionalnej gazety „Dauphine Libere”. Parlamentarzystka Frontu Narodowego napisała w nim, że wycofuje się z życia politycznego i z tego powodu nie będzie kandydować w czerwcowych wyborach parlamentarnych oraz zrzeknie się funkcji przewodniczącej Frontu w regionie Prowansja – Alpy – Lazurowe Wybrzeże (słynna PACA).

Media informują, iż powodów decyzji Maréchal-Le Pen jest kilka. Przede wszystkim chciałaby ona skupić się na wychowaniu małej córeczki, ponieważ życie polityczne jest na tyle czasochłonne, że nie była ona w stanie należycie łączyć funkcji rodzica oraz parlamentarzystki. Ponadto młoda posłanka narodowców od wielu miesięcy miała czuć już znużenie wielką polityką, kuszona także przez inne doświadczenia zawodowe, chociaż nie wyklucza powrotu do aktywnej działalności. Zdaniem Maréchal-Le Pen osoby niemające za sobą innej kariery zawodowej stają się bowiem odrealnione od życia zwykłych Francuzów.

Ponadto pojawiają się spekulacje, iż Maréchal-Le Pen chciała uniknąć konfliktu ze swoją ciotką, ponieważ nie tylko kilkukrotnie krytykowała jej doradców i przyjętą przez nią linię partyjną, ale jest też przeciwniczką zapowiedzianej w niedziele zmiany formuły Frontu. Przede wszystkim przeciwko pomysłom Marine Le Pen występuje spora część działaczy partii z południa kraju, a to oznaczałoby, że młoda posłanka narodowców musiałaby opowiedzieć się zdecydowanie po jednej ze stron.

Decyzję swojej wnuczki skomentował już założyciel i honorowy przewodniczący FN. Według Jean-Marie Le Pena wycofanie się parlamentarzystki z polityki jest dezercją, zaś on sam początkowo nie wierzył w tę informację. Francuski europoseł uważa też, że będzie to poważny cios dla Frontu przed wyborami parlamentarnymi.

Źródło: Le Figaro

 

1 thought on “Maréchal-Le Pen wycofuje się z życia politycznego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s