Jean-Marie Le Pen krytycznie o udziale córki w debacie z Macronem

Założyciel Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen krytycznie odniósł się do występu swojej córki Marine w telewizyjnej debacie z jej kontrkandydatem Emmanuelem Macronem. Jego zdaniem obecna szefowa partii nie poradziła sobie z najważniejszym wyzwaniem przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich we Francji.

Nestor francuskiego nacjonalizmu komentując środową debatę pomiędzy Marine Le Pen i Emmanuelem Macronem stwierdził, że jej pierwsza część była nudna i usypiająca, a przede wszystkim niezrozumiała dla przeciętnego Francuza, ponieważ w jej trakcie nieustannie dochodziło do osobistych ataków. Le Pen podkreślił przy tym, iż z tego powodu całość wyglądała jak debata liderów partyjnych, zaś nie kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

Europoseł zauważył brak skoncentrowania się na najważniejszych problemach kraju, którymi są według niego sytuacja demograficzna i masowa imigracja, zaś odpowiedzialność za taki kształt debaty ponoszą właśnie sami kandydaci. Zdaniem Le Pena taką taktykę w pojedynku z centrowym Macronem wymyślili jej doradcy, którzy liczyli na jego psychiczne złamanie, ale Marine Le Pen ostatecznie nie sprostała temu zadaniu.

Założyciel Frontu Narodowego już wcześniej zapowiedział, że mimo konfliktu ze swoją córką odda na nią głos i jest przekonany, iż ostatecznie to właśnie ona zwycięży w niedzielnych wyborach.

Źródło: Le Figaro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s