Jean-Marie Le Pen zagłosuje na swoją córkę

Nestor francuskiego nacjonalizmu Jean-Marie Le Pen zapowiedział, że w wyborach prezydenckich zagłosuje na swoją córkę i obecną przewodniczącą Frontu Narodowego, Marine Le Pen. Założyciel ugrupowania uczyni to mimo politycznych kłótni z córką, która w sierpniu 2015 roku doprowadziła do jego wykluczenia z szeregów Frontu.

Jean-Marie Le Pen ogłosił swoją decyzję na oficjalnym koncie na Twitterze, przez które komunikuje się ze swoimi zwolennikami. Założyciel FN ocenił na nim kontrkandydatów swojej córki, nazywając Jeana-Luca Mélenchona komunistą, Emmanuela Macrona oportunistą, a Françoisa Fillona recydywistą, dlatego zdecydował się poprzeć Marine Le Pen. Ponadto Le Pen w wyborach parlamentarnych ma poprzeć 200-300 kandydatów na listach Frontu.

Z powodu swoich wypowiedzi na temat Holocaustu i zagadnień II wojny światowej, Jean-Marie Le Pen w sierpniu 2015 roku został wykluczony z szeregów partii, a następnie wszedł w spór sądowy o stanowisko honorowego przewodniczącego FN, który ostatecznie wygrał.

Ostatnie sondaże nie są łaskawe dla Marine Le Pen. Dotychczasowa faworytka pierwszej tury wyborów traci poparcie na rzecz kandydata centroprawicy, zaś po jej piętach depcze wspomniany kandydat skrajnej lewicy Mélenchon.

Źródło: Le Figaro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s