NPD: Masowa imigracja i ubóstwo to dwie strony tej samej monety

Nacjonaliści z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec odnieśli się do ostatnich doniesień rządu federalnego na temat stanu ubóstwa w Niemczech. Ich zdaniem rosnąca liczba sektora niskich płac i głodowe emerytury są powiązane z masową imigracją, która pozwala na zaniżanie stawek oraz kosztuje niemieckich podatników coraz większą liczbę pieniędzy.

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) zauważa, że przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi koalicja Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) oraz Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) próbują przedstawić siebie jako wielkich dobroczyńców, chociaż na przykład po raz kolejny resort finansów wycofał się z chęci obniżenia podatków. Dodatkowo propagandę niemieckiego rządu federalnego obnażają ujawnione niedawno dane statystyczne.

Wynika z nich, że od 2003 roku w Niemczech z 440 tysięcy do blisko miliona wzrosła liczba osób pobierających najbardziej podstawowe świadczenie emerytalne, natomiast liczba dzieci żyjących poniżej granicy ubóstwa wzrosła w skali rocznej o 3,3 proc. Przedstawiciele organizacji pracowniczych zwracają przy tym uwagę, iż zwiększa się stopień polaryzacji społecznej, a rząd Angeli Merkel nie zamierza podejmować walki z ubóstwem.

Nacjonaliści zwracają uwagę, iż o Niemczech mówi się jako o bogatym kraju, tymczasem dwa miliony młodych osób dorasta w biedzie, milion otrzymuje najniższe świadczenia emerytalne, liczba bezdomnych przekroczyła 355 tysięcy, najstarszym Niemcom grozi masowe ubóstwo, a coraz bardziej rozprzestrzenia się sektor niskich płac hodujący pracujących biedaków.

Dzieje się to przy równoczesnych wysokich obciążeniach podatkowych dla zwykłych ludzi oraz ulgach podatkowych dla firm zarabiających miliardy euro. Stan ten jest możliwy do utrzymania z powodu napływającej liczby imigrantów zarobkowych z całego świata, którzy wierzą w możliwość łatwego zarobku i kosztują niemieckich obywateli miliardy euro w skali roku. Dlatego NPD opowiada się za przekazaniem państwowych funduszy na walkę z biedą, edukację oraz służbę zdrowia, a nie na kolejne dotowanie komercyjnych banków oraz finansowanie przybywających do Niemiec cudzoziemców.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s