Šešelj niezadowolony z wyniku wyborczego

Vojislav Šešelj odniósł się do wyników wyborów prezydenckich w Serbii, które odbyły się w pierwszą niedzielę kwietnia. Lider Serbskiej Partii Radykalnej jest z nich niezadowolony i uważa, że odpływ wyborców był związany z niewielką ilością dostępnego czasu antenowego w telewizji o zasięgu krajowym.

Lider nacjonalistów z Serbskiej Partii Radykalnej (Srpska radikalna stranka, SRS) otrzymał jedynie 4,5 proc. wszystkich oddanych głosów, choć niektóre sondaże na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi dawały mu nawet dwuprocentowy wynik. Šešelj nie miał więc większych szans na konkurowanie z serbskim premierem Aleksandarem Vučiciem, który w przeszłości był zresztą jednym z liderów SRS.

Odnosząc się do swojego rezultatu Šešelj przyznał, iż nie jest z niego zadowolony i będzie starał się wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski. Lider serbskich nacjonalistów twierdzi, że jedną z przyczyn jego porażki był brak dostępu do ogólnokrajowych anten telewizyjnych, które uprawiały propagandę na rzecz Vučicia. Zwrócił on uwagę, iż dominacja medialna środowisk skupionych wokół obecnego premiera Serbii prowadzi do kontroli świadomości społeczeństwa, ponieważ nie odzwierciedlają one rzeczywistych jego poglądów.

Šešelj nie odciął się też od manifestacji, które odbywają się w całej Serbii od czasu ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich, bo zdaniem szefa SRS demonstrowanie jest podstawowym prawem obywatelskim. Dodał on, iż sam nie zamierza rezygnować z funkcji przewodniczącego radykałów.

Źródło: SRS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s