Jobbik rozpoczął kampanię przeciwko oligarchii

Nacjonaliści z węgierskiego Jobbiku zaczęli kampanię bilboardową przeciwko oligarchicznemu systemowi stworzonemu przez centroprawicowego premiera Viktora Orbána. Jobbik zwraca uwagę na fakt, iż niskie płace i emerytury oraz katastrofalny stan systemów edukacyjnego i zdrowotnego są wynikiem zawłaszczania pieniędzy Węgrów przez współpracowników lidera Fideszu.

Ugrupowanie postanowiło podsumować prowadzone przez siebie „Narodowe Konsultacje”, podczas których jego czołowi politycy odbyli setki spotkań na terenie całych Węgier. Nacjonaliści doszli dzięki temu do wniosku, iż przeciętni Węgrzy są najbardziej zaniepokojeni tworzeniem się wokół rządzącego Fideszu coraz bardziej zachłannego systemu oligarchicznego, niskim poziomem płac i emerytur, a także pogarszającej się sytuacji służby zdrowia i systemu edukacji.

Z tego powodu na obszarze całych Węgier pojawiły się bilboardy Jobbiku z hasłem „Ty pracujesz. Oni kradną”, które przedstawiają Orbána oraz największych beneficjentów stworzonego przez niego systemu, czyli m.in. Lőrinca Mészárosa, biznesmena i burmistrza rodzinnej miejscowości węgierskiego premiera, Antala Rogána, wiceszefa Fideszu i ministra w kancelarii szefa rządu, a także Árpáda Habony’ego, biznesmena i strategicznego doradcę węgierskiego premiera.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s