Die Rechte manifestowało w obronie rodziny

Niemiecka partia Die Rechte manifestowała w sobotę na ulicach Lipska, aby wyrazić swoje poparcie dla wartości rodzinnych i sprzeciwić się polityce rządu, która zdaniem nacjonalistów doprowadza do degradacji roli tej podstawowej komórki społecznej i jest niezgodna z zasadami sprawiedliwości społecznej.

Około dwustu działaczy i zwolenników Die Rechte przemaszerowało w sobotę popołudniu ulicami Lipska, mając ze sobą okolicznościowe banery oraz flagi niemieckie i organizacyjne. Przeciwko nim demonstrowało około tysiąca „antyfaszystów”, którzy próbowali zakłócić manifestacje rzucając petardami i butelkami.

Głównym celem niemieckich nacjonalistów było zamanifestowanie swojego przywiązania do wartości rodzinnych, które ich zdaniem w roku wyborów parlamentarnych w Niemczech są zwalczane przez władze regionalne oraz federalne. Jednym z najpoważniejszych antyrodzinnych działań zdaniem Die Rechte jest naruszanie zasad sprawiedliwości społecznej.

Ponadto nacjonalistom towarzyszyły hasła sprzeciwu wobec pogłębiania się tendencji globalistycznych, a także krytyka współczesnego systemu kapitalistycznego.

Źródło: Die Rechte

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s