Bułgarscy nacjonaliści chcą konsensusu w najważniejszych sprawach

vmro-flagiLider bułgarskich nacjonalistów Krasimir Karakaczanow wezwał do jedności tamtejszych polityków w najważniejszych dla Bułgarii kwestiach. Chodzi przede wszystkim o problemy demograficzne, napływ nielegalnych imigrantów oraz rozwijającą się cygańską przestępczość.

W radiowym wywiadzie przewodniczący VMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego zwrócił uwagę na fakt, iż do kraju nadal przedostają się nielegalni imigranci, ponieważ duże siły państwowe zostały wycofane z granicy z Turcją choć powinno być dokładnie odwrotnie. Zdaniem Karakaczanowa przybysze z Bliskiego Wschodu powinni być umieszczani w schroniskach i stale pilnowanych obozach dla uchodźców, a nie móc swobodnie podróżować po całym kraju, tak jak ma to miejsce obecnie.

Innym niezwykle poważnym problemem Bułgarii ma być przestępczość, która jest udziałem zwłaszcza cygańskiej społeczności i wielu rejonach kraju ma wręcz niekontrolowany charakter. Dodatkowo Romowie nie chcą się kształcić, za to mają niezwykle wysoki przyrost naturalny. Z tego powodu nacjonaliści proponują ograniczenia w pomocy dla cygańskich rodzin posiadających więcej niż dwójkę dzieci, która miałaby być uzależniona od stopnia wykształcenia rodziców.

Polityka zagraniczna kraju powinna natomiast zostać nakierowana na walkę z nielegalną imigracją oraz terroryzmem. Poza tym Bułgaria powinna być bardziej aktywna na Bałkanach, aby przede wszystkim chronić bułgarską mniejszość w tym regionie. Chodzi głównie o Macedonię i tamtejsze konflikty między społecznością chrześcijańską a albańskimi muzułmanami.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s