Toroczkai w rozmowie z BBC (+VIDEO)

toroczkai-imigranciBurmistrz Ásotthalom i lider młodzieżowego Ruchu 64 Komitaty, László Toroczkai,udzielił wywiadu brytyjskiej stacji BBC, w którym opowiada o problemie imigrantów w swojej wsi dotkniętej zwłaszcza kryzysem imigracyjnym sprzed półtora roku. Węgierski nacjonalista twierdzi, że w jego miejscowości nie ma miejsca dla homoseksualnej propagandy oraz osób obnoszących się z przynależnością religijną do islamu.

Toroczkai był bohaterem reportażystki BBC, Victorii Derbyshire. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim muzułmańskich imigrantów, którzy jeszcze w 2015 r. masowo szturmowali wieś Ásotthalom, znajdującą się na granicy węgiersko-serbskiej. Jeden z liderów ruchu nacjonalistycznego na Węgrzech podkreśla, że w jego miejscowości nie ma miejsca dla osób noszących muzułmańskie stroje i wzywających do modlitwy, natomiast chętnie zobaczyłby przybyszy z Europy Zachodniej, zmęczonych życiem w społeczeństwie wielokulturowym. Ponadto Toroczkai twierdzi, iż jego wieś jest wolna od homoseksualnej propagandy.

Burmistrz Ásotthalom twierdzi, że bardzo ważne dla jego wsi jest zachowanie jej własnej tradycji, tymczasem gdyby przybyła do niej duża ilość wyznawców islamu, wtedy nie daliby rady zintegrować się z lokalną chrześcijańską społecznością. Toroczkai dodał, że chce, aby Azja należała do Azjatów, Afryka do Afrykańczyków, a Europa do Europejczyków.

Reportaż porusza też kwestie istnienia na Węgrzech organizacji Międzynarodowego Zakonu Templariuszy, do której należeć ma chociażby były lider Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party, BNP), Nick Griffin.

Materiał do obejrzenia:

Źródło: BBC

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s