Czeski „Manifest Rewolucyjnych Nacjonalistów”

an-czechy-manifestCzescy Autonomiczni Nacjonaliści opublikowali na swojej stronie internetowej „Manifest Rewolucyjnych Nacjonalistów”, w którym przedstawiają swoje najważniejsze idee. Wśród nich znajduje się chęć obalenia dotychczasowego porządku niszczącego europejską cywilizację, niechęć do materialistycznych ideologii, czy też podkreślenie różnic rasowych i narodowościowych pomiędzy ludźmi. Tłumaczenie w dalszej części wpisu.

Manifest Rewolucyjnych Nacjonalistów

Jesteśmy rewolucyjnymi nacjonalistami, ponieważ radykalnie odrzucamy aktualny porządek świata . Jesteśmy przekonani, że globalny kapitalizm (a także dawny marksistowski internacjonalizm) ma na celu stworzenie uniwersalnego człowieka bez własnej narodowości, a tym samym nierespektującego własnej tożsamości, kultury i tradycyjnych wartości.

Dążymy do obalenia tego systemu, którego celem jest zniszczenie wszystkiego, co nam, Europejczykom, wciąż jest drogie. Zawsze dążymy do podjęcia realnych działań, które mają na celu zachowanie oryginalności narodów Europy, uwolnionych od potwornych eksperymentów mieszania ras i grup etnicznych, aby uchronić nasze istnienie i odrodzenie się w przyszłości.

Odrzucamy dyskryminację zarówno z powodu narodowości, jak i klasy społecznej. Ludzie w naturalny sposób dzielą się na rasy i narodowości. Żadna rasa nie jest lepsza lub gorsza od drugiej. Każda rasa ludzka ma swoje własne cechy i każda niesprawiedliwość oraz dyskryminacja wynika właśnie z negowania tych różnic i z twierdzenia, iż wszyscy są tacy sami bez względu na kolor skóry. Wierzymy, że jeśli różne rasy uznają swoją odrębność i specyfikę, znajdą drogę, aby żyć na ziemi razem i w spokoju. Problem klas jest równie niebezpieczny. Obowiązkiem każdego narodu jest dbanie o wewnętrzną solidarność. Dlatego pogardzamy rozróżnianiem swoich współpracy na podstawie posiadanego przez nich majątku. 

My, rewolucyjni nacjonaliści, w przeciwieństwie do konsumpcyjnego i zdegenerowanego układu chcemy zbudować dziś szlachetną ideę człowieka europejskiego, jego rodziny, społeczności i narodu. Najważniejsze europejskie wartości zostały stworzone przez pokolenia naszych przodków. Są z nami związani z krwią, zatem każdy nasz wysiłek będzie uniwersalny. Wierzymy na świecie, że nie ma takiego wyzwania, którego Europejczycy nie mogą pokonać dzięki swojej wrodzonej kreatywności i intelektowi. Nie potrzebujemy żadnej religii, ponieważ naszym najwyższym prawem powinna być nasza egzystencja, jej przetrwanie i dalszy rozwój!

Podstawą nacjonalizmu jest patriotyzm. Zarówno na poziomie krajowym, europejskim, jak i lokalnym. Dlatego musimy szanować nasze niezwykłe środowisko i przyrodę. To namacalny i ścisły związek z naszymi przodkami. Dziedziczymy bowiem nie tylko ich wartości, ale także ziemię. A my jesteśmy odpowiedzialni za to, w jakim stanie ją zostawimy. Ochronę środowiska (w tym zwierząt) uważamy więc jako ważną cechę każdego nacjonalisty

Chęć walki jest oparta na naszym idealizmie. Odrzucamy pragmatyczny oportunizm, który stał się teraz tak modny. Nie patrzymy wstecz na to, czy obecnie dla naszego kraju lepszy jest wschód czy zachód. Czesi znając swoje historyczne doświadczenia nie mogą czekać biernie na pomoc z zewnątrz. Ani ze wschodu, ani z zachodu. Każda taka pomoc będzie wiązała się z wysokim kosztem dla nas i dla całej Europy. Ściśle odrzucamy zasadę mniejszego zła. Jesteśmy radykalni, bo uważamy, że umiarkowane poglądy nie zmieniają historii. 

Najważniejszy jest dla nas obecnie opór wobec Unii Europejskiej. Opowiadamy się zdecydowanie za szeroką współpracą narodów europejskich, ale jednocześnie odrzucamy zideologizowaną UE. Bruksela broni swojej ultra-liberalnej postawy, która coraz wyraźniej opowiada się za wytępieniem rdzennych Europejczyków i zastąpieniem ich przez tanią siłę roboczą z Afryki i Azji. UE promuje wartości pozaeuropejskie wbrew interesom swoich obywateli, stąd będziemy wspierać każdy wysiłek na rzecz obrony czeskiego narodu przeciwko dyktatowi Brukseli. 

Jasna jest więc nasza niechęć do materialistycznych ideologii kapitalizmu i marksizmu. Chcemy oczyścić z nich Europę i zbudować nową Europę. Czeski naród jako część najstarszej europejskiej tradycji nie zgodzi się na zniszczenie, które przygotowali mu jego wrogowie. Dumnie wspieramy czeskie dziedzictwo Europy, a jeśli swoje obowiązki wypełni każdy Czech, Europa nie zginie!

Źródło: Autonom-cz.info.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s