Lider Jobbiku: Orbán chce się na mnie zemścić

jobbik-1956-2015-4Przewodniczący Jobbiku Gábor Vona uważa, że nagonka na jego partię ze strony węgierskiego premiera Viktora Orbána jest związana z chęcią zemsty szefa rządu za jesienne działania nacjonalistów. Jobbik krytykował bowiem chęć robienia biznesu przez rządzący Fidesz, który chciał osiedlać na Węgrzech imigrantów w zamian za ich pieniądze.

Vona udzielił wywiadu stacji telewizyjnej RTL Klub, w którym zwraca uwagę na ostatnią kampanię propagandową Fideszu skierowaną przeciwko Jobbikowi. Rządząca partia obecnie rozpowszechnia informację, iż lider nacjonalistów „chce budować meczety na Węgrzech”, ponieważ nie jest on przeciwnikiem realizacji podobnych inwestycji i odpowiada się za wolnością wyznania poprzez możliwość praktykowania na Węgrzech każdej religii w zgodzie z obowiązującym prawem. Vona zaapelował jednocześnie, aby uważnie czytać partyjne komunikaty, bo w przeciwnym razie można uwierzyć w kłamstwa rozpowszechniane przez media sprzyjające Orbánowi.

Zdaniem przewodniczącego Jobbiku, nagonka na jego partię jest osobistą zemstą węgierskiego premiera, ponieważ nacjonaliści na jesieni mocno krytykowali Fidesz po referendum w sprawie kwot uchodźców narzucanych członkom Unii Europejskiej przez Komisję Europejską. Ugrupowanie Vony nie chciało wówczas poprzeć zmian w węgierskiej ustawie zasadniczej, bo rządząca centroprawica chciała przeforsować prawo pozwalające na osiedlanie się na Węgrzech imigrantów posiadających odpowiednią ilość pieniędzy na zakup prawa do azylu. Od tego czasu środowiska związane z Fideszem dezawuują Jobbik w mediach, inwigilują jego członków, kłamią na temat partii, wykorzystują byłych działaczy nacjonalistów do swoich kampanii, czy też zatrudniają Facebook’owych trolli.

Dodatkowo szef Jobbiku uważa, że Fidesz bo się jego partii, bo jest ona przygotowana do rządzenia i zamierza rzeczywiście wzmacniać klasę średnią oraz walczyć z korupcją. Vona dodał, iż zasadniczo czuje się doceniony przez Orbána, ponieważ poświęca on jego osobie dużo więcej czasu niż liderom lewicowo-liberalnej opozycji.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s