Le Pen niewpuszczona do obozu dla imigrantów

le-pen-calaisMarine Le Pen nie została wpuszczona do obozu dla imigrantów, który znajduje się nieopodal Dunkierki. Szefowa Frontu Narodowego skrytykowała lokalnych samorządowców za czerpanie przez nich zysków z obecności przybyszy spoza Europy, natomiast ci nie pozostali dłużni oskarżając ją o ignorowanie wartości ludzkich.

Le Pen bezskutecznie próbowała wejść na teren obozu w miejscowości Grande-Synthe nieopodal Dunkierki, którego populacja wzrosła znacząco po zlikwidowaniu osławionej „dżungli w Calais”, stąd zamieszkuje go blisko 1,2 tys. osób mieszczących się w drewnianych domkach. Następnie przewodnicząca Frontu Narodowego udała się do Calais, gdzie spotkała się ze swoimi lokalnymi sympatykami.

Kandydatka na prezydenta Francji nie ukrywała swojego krytycznego stosunku do lokalnych samorządowców, którzy jej zdaniem czerpią finansowe korzyści z utrzymywania wspomnianych obozów, na czym cierpi lokalna społeczność oraz policjanci skupiający swoją uwagę na pilnowaniu nielegalnych imigrantów. Na słowa Le Pen o nieodpowiedzialnych politykach zareagował na Twitterze mer Grande-Synthe, Damien Carême, który zarzucił szefowej narodowców ignorowanie ludzkich wartości.

Przewodnicząca Frontu twierdziła również, że francuskie władze wysłały niejasny sygnał do przybyszy spoza Europy, bowiem z jednej strony mają oni wciąż nadzieję na przedostanie się do Wielkiej Brytanii, natomiast z drugiej zaczynają organizować swoje życie właśnie we Francji. Według Le Pen bardziej „humanitarne i zdrowe” byłoby powiedzenie wprost tym ludziom, iż nie przedostaną się do Anglii i nie pozostaną także we Francji, ponieważ przebywają na terenie Europy nielegalnie.

Źródło: Le Point

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s