Portugalscy nacjonaliści pozytywnie o Trumpie

pnr-trumpPortugalscy nacjonaliści z Partii Narodowego Odrodzenia pozytywnie oceniają zaprzysiężenie Donalda Trumpa na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ugrupowanie ma nadzieję, iż to wydarzenie spowoduje efekt domina w innych krajach i wzmocni siły opowiadające się przeciwko politycznej poprawności oraz globalizacji.

Partia Narodowego Odrodzenia (Partido Nacional Renovador, PNR) w oświadczeniu wydanym już po zaprzysiężeniu Trumpa przyjęło z radością jego inauguracyjne przemówienie, w którym miał wyraźnie opowiedzieć się przeciwko politycznej poprawności oraz kolaboracji z agendą globalizmu. Portugalscy nacjonaliści uważają, że jego słowa potwierdzały obietnice z czasu kampanii wyborczej, a także nie były one tradycyjną pustą mową charakterystyczną dla systemowych polityków.

Trump miał wręcz pokusić się o szerzenie nacjonalistycznych idei, zgodnych ze stanowiskiem większości europejskich ugrupowań reprezentujących ten nurt ideowy. Odwracając się plecami do Waszyngtonu wraz z jego interesami i intrygami zwrócił się natomiast do zwykłych ludzi, obiecując im państwo działające w duchu obrony narodu, sprawiedliwości społecznej, poszanowania autonomii jednostki, a także unormowania stosunków z Rosją.

Szef PNR José Pinto Coelho w wywiadzie z jednym z portugalskich portali internetowych powiedział natomiast, że liczy na efekt domina związany ze zwycięstwem Trumpa, który może dotrzeć także do jego kraju. Lider nacjonalistów przyznał jednocześnie, iż jego partia musi często organizować mocno kontrowersyjne akcje, ponieważ w innym wypadku nie ma szans na przebicie się ze swoim przekazem do mediów głównego nurtu.

Źródła: PNR  /  Sapo.pt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s