Niemieccy nacjonaliści w obronie „Marszu Łukowa”

lukow-die-rechteGrupa niemieckich nacjonalistów zmobilizowanych przez partię Die Rechte manifestowała w poniedziałek w Dortmundzie, gdzie odbyła się pikieta grup lewicowych przeciwko rosnącej popularności nacjonalizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednym z symptomów tego trendu ma być tradycyjny „Marsz Łukowa”, który w połowie lutego organizują bułgarscy nacjonaliści.

Antifa w Dortmundzie już w zeszłym tygodniu zaczęła zwoływać swoich aktywistów i sympatyków, aby przybyli oni pod jedną ze skrajnie lewicowych bibliotek w tym zachodnoniemieckim mieście. „Antyfaszyści” tym samym wyrazili swój sprzeciw wobec narastającej fali faszyzmu w Europie Środkowo-Wschodniej, która ma również przybierać na sile w Bułgarii. W swoim zaproszeniu radykalna lewica podkreśliła, że Bułgarzy utrudniają imigrantom spoza Europy przedostanie się na kontynent, a tamtejsi „antyfaszyści” potrzebują międzynarodowego wsparcia także z powodu planowanej na 18 lutego manifestacji nacjonalistów w Sofii.

Pod wspomnianym lokalem pojawili się działacze niemieckiej partii nacjonalistycznej Die Rechte, którzy przynieśli ze sobą również flagi organizatorów „Marszu Łukowa”, czyli Bułgarskiej Unii Narodowej. Przedstawiciele Die Rechte podkreślali, że pojawili się na ulicach Dortmundu, aby bronić wolności manifestowania w duchu Europy wolnych i dumnych narodów. Niemieccy nacjonaliści zauważyli, że na każdej edycji „Marszu Łukowa” są obecni goście z Niemiec, co jest prawdziwym wyrazem niemiecko-bułgarskiej przyjaźni. Jednocześnie działacze Die Rechte spotkali się z problemami ze strony policji, która chciała uniemożliwić im wygłaszanie przemówień.

„Marsz Łukowa” odbywa się co roku w połowie lutego, gdy na ulicach Sofii pojawiają się nacjonaliści chcący uczcić pamięć gen. Christo Łukowa, który w 1943 r. zginął z rąk komunistycznej partyzantki.

Źródło: Die Rechte

 

1 thought on “Niemieccy nacjonaliści w obronie „Marszu Łukowa”

  1. Bulgarians are not aryans-100% proved! Read something about them and their origin!!! And look how ugly they are, look at the guys from the last videos-hahahaha!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s