Jobbik przestrzega polski rząd przed kopiowaniem Orbána

jobbik-polska-2Jobbik w specjalnym oświadczeniu radzi rządowi Prawa i Sprawiedliwości, aby nie podążał on drogą węgierskiego premiera Viktora Orbána. Węgierscy nacjonaliści uważają bowiem, iż polityka lidera Fideszu nie stworzyła wolnego i dumnego narodu, ale doprowadziła do zdeprawowania tamtejszej sceny politycznej.

Posłowie Márton Gyöngyösi i Ádám Mirkóczki wydali oficjalne oświadczenie dotyczące ostatnich wydarzeń w Polsce. Oto jego treść:

Podstawową zasadą polityki zagranicznej Jobbiku jest uznanie węgierskiej suwerenności narodowej, jako wartości, którą należy chronić w każdych okolicznościach. Dlatego też jednocześnie respektujemy decyzje podejmowane przez parlamenty innych krajów, niezależnie od politycznej przynależności lub kwestii ideologicznych. 

Wierzymy, że przyjaźń polsko-węgierska jest historycznym braterstwem sięgającym wielu wieków, które łączyło nasze narody nawet w burzliwych epokach i które w żadnym wypadku nie może być utożsamiane z przyjaźnią między Fideszem i polskim Prawem i Sprawiedliwością. Jest ona bowiem znacznie głębsza i ważniejsza. 

Stąd też zwracamy się do Prawa i Sprawiedliwości ze szczerością dobrego przyjaciela i radzimy, aby nie kopiowało ono błędnych decyzji Fideszu. Ostatnie sześć lat na węgierskiej scenie politycznej pokazało wyraźnie arogancję Fideszu i jego samozadowolenie prowadzące w polityczną ślepą uliczkę, która nie czyni z Węgrów dumnego i wolnego narodu, ale dusi go i utrzymuje w stanie zdeprawowania. Mamy nadzieję, że polski rząd będzie mądrzejszy i bardziej rozważny od swojego węgierskiego odpowiednika i nie będzie naśladować jego złego kursu. 

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s