„Nasza Słowacja” najpopularniejsza wśród młodych wyborców

nase-slovenskoPartia Ludowa „Nasza Słowacja” cieszy się największą popularnością wśród słowackich partii politycznych wśród młodzieży w wieku od 18 do 39 lat. Jednocześnie jeszcze większe poparcie w badaniach opinii społecznej osiąga lider ugrupowania, Marian Kotleba.

Instytut Spraw Publicznych w Bratysławie przeprowadził szczegółowe badanie preferencji politycznych wśród Słowaków w wieku od 18 do 39 lat. Z jego rezultatu wynika, że nacjonaliści z Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS) są najpopularniejszym ugrupowaniem wśród najmłodszej generacji Słowaków, ponieważ cieszą się poparciem 23,5 proc. respondentów. Tym samym nieznacznie wyprzedzili oni największą liberalną partię opozycyjną Wolność i Solidarność, która cieszy się wsparciem 23,4 proc. Słowaków we wspomnianym podziale wiekowym.

Jednocześnie jeszcze większym poparciem niż sama partia cieszy się jej lider. Blisko jedna trzecia najmłodszych Słowaków identyfikuje się z ideami głoszonymi przez posła i bańskobystrzyckiego żupana Mariana Kotlebę. Dodatkowo zdecydowana większość respondentów wskazało alternatywne media jako główne źródło informacji, ponieważ w porównaniu do tradycyjnych mediów oferują one wolność wypowiedzi.

LS-NSw marcowych wyborach parlamentarnych na Słowacji otrzymało 8,04 proc. głosów i jest reprezentowane w Radzie Narodowej przez 14 posłów.

Źródło: SME

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s