Maréchal-Le Pen przeciwko pełnej dopuszczalności aborcji

marion-le-penPosłanka francuskiego Frontu Narodowego Marion Maréchal-Le Pen opowiedziała się przeciwko obecnemu nieograniczonemu prawu do aborcji. Wypowiedź swojej siostrzenicy skrytykowała szefowa partii Marine Le Pen, która przypomniała, że postulat ograniczenia dostępu do zabiegu przerywania ciąży nie jest elementem programu Frontu na przyszłoroczne wybory parlamentarne.

Marion Maréchal-Le Pen udzieliła wywiadu narodowo-katolickiemu dziennikowi „Présent”. Stwierdziła w nim, że zamiast ustanawiania kontyngentów aborcji i celów na dany rok, placówki służby zdrowia powinny posiadać możliwości finansowe, aby pomagać kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Takie rozwiązanie ma być alternatywą wobec pełnego zwrotu kosztów i nieograniczonego prawa do dokonania zabiegu przerywania ciąży.

Od tej wypowiedzi odcięła się szybko szefowa FN, Marine Le Pen. W rozmowie z agencją AFP stwierdziła ona, iż zakres dostępu do aborcji i jej refundacja nie są częścią jej programu wyborczego, a to ona, a nie jej siostrzenica ubiega się o najwyższy urząd w państwie. Już dwa lata temu przewodnicząca narodowców odcinała się od wypowiedzi Maréchal-Le Pen, która mówiła wówczas o potrzebie ograniczenia dotacji dla stowarzyszeń banalizujących temat aborcji.

W ubiegłym tygodniu francuski parlament przeforsował zmiany w prawie o przerywaniu ciąży, które przewidują karanie internetowych stron zniechęcających kobiety do odstąpienia od decyzji o przeprowadzeniu zabiegu aborcji.

Źródło: RTL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s