Bułgarscy nacjonaliści o zamieszkach imigrantów

zjednoczeni-patriociBułgarscy nacjonaliści z koalicji Zjednoczonych Patriotów wydali oświadczenie, w związku zamieszkami w jednym z obozów dla imigrantów. Domagają się oni natychmiastowej deportacji uczestników rozruchów, bo w przeciwnym razie sytuacja będzie miała miejsce ponownie.

Kilkuset imigrantów wszczęło w czwartek (24.11) zamieszki w obozie dla uchodźców w Charmanli w południowej Bułgarii. Zniszczyli oni część budynków, a następnie zaatakowali interweniujących policjantów, którzy użyli armatki wodnej, gumowych kul oraz pałek. Ogółem aresztowano 400 osób, a pięć z nich ma być natychmiast deportowanych, jako zagrażających bezpieczeństwu narodowemu kraju.

Nacjonaliści z koalicji Zjednoczonych Patriotów (VMRO-Bułgarski Ruch Narodowy, Narodowy Front Ocalenia Bułgarii i ATAKA) w wydanym oświadczeniu wezwali rząd, aby podjął natychmiastowe działania związane z sytuacją w Charmanli. Ich zdaniem należy jak najszybciej deportować prowodyrów buntu, ponieważ inaczej sytuacja się powtórzy. Bułgarski resort spraw wewnętrznych powinien więc podejść do sprawy z całą represyjnością.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s