Konferencja APF o imigracji i terroryzmie

apf-rzym-2016W Rzymie odbyła się kolejna konferencja zorganizowana przez paneuropejski Sojusz na rzecz Pokoju i Wolności (Alliance for Peace and Freedom, APF), która tym razem była poświęcona imigracji i terroryzmowi, a także innym bieżącym tematom pokroju wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i wojnie w Syrii.

Organizatorem konferencji „Razem przeciwko imigracji i terroryzmowi” była APF, jednak głównym gospodarzem była oczywiście włoska partia Nowa Siła (Forza Nuova, FN). Poza liderami FN w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele hiszpańskiej Narodowej Demokracji (Democracia Nacional, DN), Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD), Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS), były brytyjski europoseł Nick Griffin i dawny lider szwedzkich nacjonalistów Stefan Jacobbsen. Ponadto gośćmi specjalnymi konferencji byli przedstawiciele społeczności Syryjczyków w Belgii.

Przedstawiciele europejskich partii nacjonalistycznych zgodnie twierdzili, że największym zagrożeniem dla kontynentu są właśnie imigracja i terroryzm, które niestety są ze sobą ściśle powiązane. Ponadto napływ przybyszy spoza Unii Europejskiej jest realizacją planu wymiany etnicznej, a także środkiem do obniżenia płac dla europejskich pracowników. Nacjonaliści z APF jednocześnie zwracają uwagę na fakt, iż Europa ma poważne problemy demograficzne, które są wynikiem sprowadzania kwestii posiadania dzieci do czystego rachunku ekonomicznego.

Lahdo z syryjskiej społeczności w Belgii w swoim wystąpieniu przedstawił obecną sytuację w swoim ojczystym kraju. Jego zdaniem falę terroryzmu w Europie może powstrzymać jedynie zaprowadzenie pokoju na Bliskim Wschodzie. Marian Kotleba z LS-NS na przykładzie Słowacji mówił za to o dyktacie Unii Europejskiej, na którą środkowoeuropejskiej społeczeństwa nie mają wpływu, stąd coraz większą rolę odgrywają wśród nich ugrupowania o nacjonalistycznej orientacji ideowej.

Prezes FN i całego APF, Roberto Fiore, mówił za to o przebudzaniu się Europy, na co wpływ mają mieć wyjście Wielkiej Brytanii z UE, wybór Donalda Trumpa na amerykańskiego prezydenta i prawdopodobny sukces Marine Le Pen z francuskiego Frontu Narodowego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. APF liczy więc, że będzie jednym z beneficjentów tego trendu.

Źródło: OrdineFuturo.net

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s