Ukraińscy nacjonaliści zakłócili Marsz Konopi

ukraina-narkotykiDziałacze kilku ukraińskich organizacji nacjonalistycznych zakłócili w sobotę manifestację za legalizacją miękkich narkotyków. Interweniować musiała policja, która zatrzymała w Kijowie cztery osoby uczestniczące w bójce. Wśród aresztowanych znalazł się m.in. szef regionalnego oddziału Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia  „Swoboda”.

Do starcia pomiędzy dwiema grupami doszło na Placu Michajłowskim w Kijowie, gdzie maszerowali zwolennicy legalizacji miękkich narkotyków. Zostali oni zaatakowani przez działaczy i sympatyków Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia „Swoboda”, „Białego Młota” i „Sokoła”, którzy mieli ze sobą środki pirotechniczne. Cztery osoby zostały zatrzymane i przewiezione na komisariat.

Wśród aresztowanych znalazł się Władimir Bohniak, szef kijowskiego oddziału Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia  „Swoboda”. Twierdzi on, że policjanci użyli wobec nacjonalistów siły, zamiast zatrzymać zwolenników legalizacji miękkich narkotyków. Bohniak dodał, iż aktywiści tak naprawdę próbowali zaprowadzić porządek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s