Front Narodowy kontynuuje ocieplanie wizerunku

deballe-front-narodowyGuy Deballe będzie kandydatem Frontu Narodowego w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych we Francji. Czarnoskóry polityk jest działaczem ugrupowania od zeszłego roku, natomiast wcześniej przez kilkanaście lat był aktywistą Partii Socjalistycznej, lecz jego poglądy chociażby na małżeństwa homoseksualne rozmijały się z lewicowymi ideami.

Deballe zaangażował się we francuską politykę w 2002 r.  i jego decyzja była związana z… udziałem Jean-Marie Le Pena w drugiej turze wyborów prezydenckich. Trzy lata później czarnoskóry aktywista został członkiem Partii Socjalistycznej (PS) w jednej z dzielnic Paryża. Już wówczas nie akceptował on jednak wszystkich poglądów lewicy, chociażby w sprawie konstytucji Unii Europejskiej. Deballe był bowiem jej przeciwnikiem, podczas gry francuska lewica robiła wszystko, aby dokument ten został przyjęty. Ostatecznie rozstał się on z socjalistami w ubiegłym roku.

Czarnoskóry polityk twierdzi, że jako praktykujący katolik czuł się nieswojo wśród lewicowców, ponieważ sprzeciwiał się legalizacji małżeństw homoseksualnych, tymczasem dla PS każdy ich przeciwnik był traktowany jako „homofob”. Deballe zaangażował się więc we Front Narodowy, bowiem jak twierdzi, największe wyzwania stojące przed Francją to obrona jej suwerenności i niepodległości. Stąd w ubiegłym roku znalazł się już na liście Frontu w wyborach samorządowych.

W przyszłym roku Deballe ma natomiast wystartować w wyborach parlamentarnych. Partia chce wykorzystać jego osobę do procesu „de-demonizacji” narodowców przez inne partie polityczne i czołowe francuskie media.

Źródła: Europe 1 / France Bleu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s