Udo Voigt wysłał list do ambasadora Rosji

npd-rosjaEuroposeł Udo Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec wysłał list do ambasadora Rosji w Niemczech, Władimira Grinina, z okazji wizyty prezydenta Władimira Putina w tym kraju. Voigt podkreślił w ni, że jego ugrupowanie odcina się od polityki sankcji wobec Rosji, ponieważ polityka kanclerz Angeli Merkel nie jest wyrazem woli narodu niemieckiego.

Putin gościł w Niemczech w środę (19.10) i wziął udział w spotkaniu czwórki normandzkiej, które było poświęcone przede wszystkim sprawom Ukrainy i Syrii. Rozmowy były poświęcone realizacji porozumień mińskich i miały przynieść nową mapę drogową dotyczącą konfliktu na Ukrainie. Ponadto Merkel miała odbyć „twardą rozmowę” z rosyjskim prezydentem na temat wojny w Syrii, gdzie rosyjskie lotnictwo wspomaga siły syryjskiej głowy państwa, Baszara al-Assada.

Z tej okazji specjalny list do ambasadora Rosji wysłał europoseł Udo Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD). Zapewnia w nim Grinina, iż naród niemiecki nie identyfikuje się z polityką swojej kanclerz, która opowiada się za kontynuacją polityki sankcji wobec Rosji. Voigt twierdzi, iż podobne działania są niebezpieczne i szkodliwe, ponieważ dążą one do wywołania wojny z Federacją Rosyjską.

Niemiecki europoseł uważa, że polityka ta jest wynikiem transatlantyckich relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Voigt zauważył, iż dotychczasowa polityka Ameryki doprowadziła do zmiany reżimu na Ukrainie oraz negatywnych konsekwencji trwającej od 2011 r. wojny w Syrii. Tymczasem opinia międzynarodowa nie zauważa, że ostatnie rozmowy pokojowe na temat Syrii zostały zerwane właśnie przez Stany Zjednoczone, które dążą do konfrontacji z syryjskimi i rosyjskimi wojskami.

Były przewodniczący NPD zapewnił jednocześnie rosyjskiego ambasadora, że jako poseł do Parlamentu Europejskiego będzie działać na rzecz poprawy stosunków pomiędzy Rosją i Niemcami.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s