Nowy p.o. prezesa HČSP

hcsp-logoChorwacka Partia Czystych Praw kontynuuje rozliczenia związane z klęską we wrześniowych wyborach parlamentarnych w Chorwacji. Władze ugrupowania odwołały dotychczasowego przewodniczącego, Ivana Pandžę, aby na jego miejsce powołać pełniącego obowiązki prezesa, Davora Trbuha.

W swoim komunikacie Chorwacka Partia Czystych Praw (Hrvatska čista stranka prava, HČSP) poinformowała o odbyciu przez władzę ugrupowania walnego zgromadzenia, którego celem było omówienie sytuacji partii po wrześniowych wyborach parlamentarnych. Działacze HČSP doszli do wniosku, że ich przekaz nie docierał w odpowiedni sposób do społeczeństwa, a także nie odpowiadał jego problemom jego realnego życia. Dodatkowo partia ma działać na rzecz zjednoczenia ruchu nacjonalistycznego w jedną „Partię Prawa”, jednak musi też wzmacniać swoje zdolności organizacyjne.

Po długiej debacie ze swojej funkcji zrezygnował nieodwołalnie dotychczasowy przewodniczący, Ivan Pandža, wraz z którym swoje stanowisko opuścił sekretarz generalny Luka Podrug. Na stanowisko p.o. przewodniczącego powołano Davora Trbuha, byłego oficera chorwackiej armii i działacza stowarzyszeń weteranów wojny w byłej Jugosławii. Warto zaznaczyć, że Pandža pełnił swoją funkcję dopiero od czerwca tego roku.

HČSP we wrześniowych przedterminowych wyborach parlamentarnych wystartowało w koalicji z innymi narodowymi ugrupowaniami, jednak nie przekroczyło progu wyborczego. W ostatniej kadencji Saboru partia miała jednego przedstawiciela wybranego z list koalicji skupionej wokół konserwatywnej Chorwackiej Wspólnoty Demokratycznej (HDZ).

Źródło: HČSP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s