Le Pen: Zatrzymać może mnie tylko pocisk

jean-marie-le-penJean Marie Le Pen, założyciel i wieloletni przewodniczący francuskiego Frontu Narodowego, w rozmowie dla portalu Politico.eu stwierdził, że ma do przekazania ważną informację swojej córce, Marine Le Pen, która wykluczyła go z szeregów partii. Nestor francuskiego nacjonalizmu powiedział, iż musiałaby ona wynająć zabójcę, aby zamknął mu usta.

Le Pen po okresie wakacyjnym powrócił do swojej politycznej aktywności, choć jest obecnie najstarszym czynnym francuskim politykiem. Założyciel Frontu Narodowego na początku przyszłego roku chce opublikować swój pamiętnik, którego pierwszy tom ma liczyć sobie 600 stron, prowadzi własnego videobloga, przyjmuje zaproszenia do studiów telewizyjnych i radiowych, a w kolejnych wyborach parlamentarnych ma zamiar wystawić własnych kandydatów. Sprzeciwiając się obecnej polityce FN, nestor francuskiego nacjonalizmu nie wyklucza nawet swojego startu w wyborach prezydenckich, choć krytycznie do tego pomysłu podchodzi jego ulubiona wnuczka i posłanka Frontu, Marion Maréchal-Le Pen.

Reporter Politico.eu pytał Le Pena o wiele drażliwych kwestii politycznych, lecz był najbardziej zainteresowany obecnymi relacjami posła do Parlamentu Europejskiego z jego dawną partią. Le Pen miał stwierdzić, że wyrzucenie go z Frontu nie było dla niego traumą, ale uważa to posunięcie za bardzo poważny błąd swojej córki, który może spowodować, iż nie uda się jej zmienić polityki prowadzonej przez dziesięciolecia przez kolejne ekipy rządowe we Francji. Tymczasem Marine Le Pen usuwa wszelkie ślady dziedzictwa swojego ojca, łącznie z partyjnym logiem w postaci trójkolorowego płomienia.

Założyciel Frontu zauważył, że proces „de-demonizacji” partii jest dla niego zabawny, ale sugeruje jednocześnie, iż jest on diabłem. Zdaniem nestora francuskiego nacjonalizmu, jego córka podejmuje się takich działań z chęci wygranej w wyborach prezydenckich w przyszłym roku, uważając pozbycie się jego dziedzictwa za dodatkowy atut w kampanii. Le Pen stwierdził jednak, że jedyną receptą na wyeliminowanie jego osoby jest „umieszczenie mu kuli w głowie”, ponieważ nie zamierza on milczeć.

Obecnie Le Pen buduje własną formację na bazie Komitetów Joanny d’Arc, które jak dotąd przede wszystkim zorganizowały pierwszomajową manifestację zwolenników francuskiego polityka.

Źródło: Politico.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s