Turcy zaatakowali manifestację Voorpostu

voorpost-gent-turcyNiderlandzcy nacjonaliści z Voorpostu zorganizowali w ubiegłą sobotę manifestację przeciwko islamizacji Europy i akcesji Turcji do Unii Europejskiej. Na ulicach belgijskiej Gandawy zostali oni zaatakowani przez grupę tureckich kontrdemonstrantów, którzy starli się z policją.

Voorpost demonstracją w Gandawie chciał zwrócić uwagę na problem, jaki Europa ma obecnie z państwem tureckim. Nacjonaliści uważają bowiem, że Turcja nie powinna przystępować do Unii Europejskiej z powodu szantażowania jej imigrantami, a także z powodu systemu rządów w tym kraju, który upodobnił się już bardziej do dyktatury niż europejskich standardów demokratycznych. Manifestanci skandowali więc hasła takie jak „Europa tak, Turcja nie” czy „Nie dla dżihadu”, a także mieli ze sobą odpowiednie transparenty.

Przeciwko demonstracji wystąpili jednak miejscowi Turcy, którzy w liczbie ok. 200 osób kilkukrotnie próbowali ją zaatakować. Policja użyła więc przeciwko nim armatek wodnych, zatrzymując kilka osób.

voorpost-gent-2016-3 voorpost-gent-turcy-3 voorpost-gent-turcy-2

Źródła: Voorpost /  REACT

2 thoughts on “Turcy zaatakowali manifestację Voorpostu

 1. Już po raz czwarty mamy zaszczyt organizować 11-tego listopada Marsz Wolnej Polski w Krakowie. Kraków to bez wątpienia południowa stolica polskiego nacjonalizmu, a co za tym idzie prawdopodobnie drugie pod względem wielkości narodowych obchodów miasto w Polsce. W tym roku przypomnimy nasze hasło: Wolność! Godność! Niepodległość!
  Wolność – bo w naszej Ojczyźnie Polacy wciąż wolni nie są. Krępują ich demoliberalne rządy, nieludzkie prawo, niesprawiedliwy wymiar sprawiedliwośći i politpoprawność.
  Godność – ponieważ odebrano nam ją, czyniąc z Polski neokolonię, w której niewolnicy nie zasługują na zarobek większy niż ten, który pozwoli im jedynie przeżyć. Godność – bo zmuszają nas do wędrówki po obcych krajach w poszukiwaniu wyższych zarobków, pozwalająych na utrzymanie rodziny. Godność – bo mamy dość zaprzaństwa, łajdactwa i niesprawiedliwości.
  Niepodległość – gdyż pomimo zmiany Rządu i Prezydenta, nasz kraj wciąż jest wiernopoddańczym wasalem, który nieco poluzowując swój unijny łańcuch, z radością daje prowadzić się na krótkiej smyczy wuja Sama.
  Przypom,nimy też zasługi Wielkiego Polaka, Architekta Niepodległej Polski Romana Dmowskiego.

  https://www.facebook.com/events/578810742291395/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s