Bułgarscy nacjonaliści demonstrowali przeciwko imigrantom (+VIDEO)

vmro-osrodekBułgarskie ugrupowania nacjonalistyczne zorganizowały w niedzielę manifestację w Charmanli w południowej części kraju, gdzie znajduje się obóz dla imigrantów. Demonstranci domagali się jego zamknięcia i zawrócenia przybyszy spoza Europy na terytorium Turcji.

Manifestację zorganizowały dwie partie tworzące Front Patriotyczny (VMRO-Bułgarski Ruch Narodowy i Narodowy Front Ocalenia Bułgarii) oraz ATAKA. Nacjonaliści domagali się zamknięcia obozu dla imigrantów w Charmanli i odesłania przebywających tam osób do Turcji, ponieważ nie respektują one bułgarskich zwyczajów oraz obowiązującego prawa. Poza działaczami trzech ugrupowań nacjonalistycznych na miejscu zjawiło się kilkuset mieszkańców miasta.

Europoseł VMRO Angeł Dżambazki w swoim przemówieniu podkreślił, że imigranci nie zamierzają zintegrować się z bułgarskim społeczeństwem, a różnic kulturowych nie da się w tym przypadku przeskoczyć. Dlatego też wiceprzewodniczący VMRO zaapelował do rządu, aby ten uszczelnił granice, zwiększył liczbę służb bezpieczeństwa na bułgarsko-tureckim pograniczu i dokonał ekstradycji wszystkich osób, które nie mają powodu, aby przebywać w Bułgarii.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s