Le Pen: Wybór Clinton oznacza wojnę

le-pen-regionalPrzewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen od kilku dni jest stale obecna w światowych mediach. Szefowa narodowców stwierdziła, że wybór Hillary Clinton na prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie oznaczać kolejną wojnę, a później obiecała przeprowadzenie referendum na temat członkostwa Francji w Unii Europejskiej.

Le Pen udzielając wywiadu amerykańskiej stacji CNN stwierdziła, że jeśli chodzi o zbliżające się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, każda kandydatura jest lepsza dla Francji niż ta przedstawiona przez Partię Demokratyczną. Przewodnicząca FN uważa bowiem, że wybór Hillary Clinton oznacza kolejną wojnę i zniszczenia na świecie, ponieważ założenia jej polityki prowadzą do destabilizacji międzynarodowego porządku. Le Pen jednocześnie ciepło wypowiedziała się o republikańskim kandydacie Donaldzie Trumpie, porównując go do swojej osoby. Szefową francuskich narodowców i amerykańskiego miliardera mają łączyć niechęć do establishmentu oraz niebycie częścią systemu.

Kilka dni później Le Pen zapowiedziała podczas partyjnego wiecu, iż przeprowadzi referendum na temat członkostwa Francji w Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym roku wygra wybory prezydenckie. Lider narodowców określiła siebie jako osobę niepodatną na kompromisy i kompromitacje, stąd będzie chciała wzorem Wielkiej Brytanii przeprowadzić głosowanie mające na celu wyzwolenie jej kraju.

Przewodnicząca FN zaatakowała również swojego głównego konkurenta, czyli Nicolasa Sarkozy’ego z centroprawicowych Republikanów. Przypomniała ona jego dobre kontakty z przywódcami sponsorującej radykalny islam Arabii Saudyjskiej, nazywając swoje ugrupowanie jedyną siłą mogącą realnie przeciwstawić się islamizacji Francji.

Źródła: Washington Times / Money.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s