Rząd zakazał patroli „Naszej Słowacji”

nase-slovenskoSłowacki rząd zatwierdził zmiany w prawie, które zakazują organizacji patroli obywatelskich na terenach należących do państwowych kolei. To reakcja na działania nacjonalistów z Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS), którzy patrolowali pociągi w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów.

Ministerstwo sprawiedliwości we współpracy z resortem spraw wewnętrznych przygotowało poprawkę do ustawy o kolei, która przewiduje, że nadzór nad bezpieczeństwem w pociągach i na dworcach kolejowych będą mogły sprawować jedynie policja i osoby wyznaczone przez zarząd kolei. Minister sprawiedliwości Lucia Žitňanská stwierdziła, że nikt nie powinien zastępować policji i odpowiednich służb w sprawie dbania o bezpieczeństwo obywateli, a zmiany mają zapobiec temu, aby „organizacje ekstremistyczne” w swoich celach nie wmawiało ludziom, iż państwo jest bezradne.

Słowaccy nacjonaliści rozpoczęli patrolowanie linii kolejowych w kwietniu, podkreślając konieczność większej ochrony bezpieczeństwa obywateli. Jednym z celów akcji partii Mariana Kotleby było również poszukiwanie nielegalnych imigrantów, którzy przez terytorium Słowacji próbują przedrzeć się do innych państw Unii Europejskiej.

Źródło: tvnoviny.sk

1 thought on “Rząd zakazał patroli „Naszej Słowacji”

  1. Pingback: Rząd zakazał patroli “Naszej Słowacji” — Europejskie Nacjonalizmy | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s