Le Pen krytycznie o szczycie NATO

marion-le-penMarion Maréchal-Le Pen skrytykowała szczyt NATO w Warszawie, który odbył się na początku lipca. Według posłanki francuskiego Frontu Narodowego, sojusz wojskowy potwierdził, iż jego działania są wymierzone w Rosję, stąd jej zdaniem Francja powinna zachować neutralność.

Wnuczka założyciela Frontu Narodowego, Jean Marie Le Pena, zwróciła uwagę, iż szczyt NATO w Warszawie odbył się w klimacie kolejnych napięć z Rosją, a tematyka spotkania przywódców państw wchodzących w skład sojuszu potwierdziła raport francuskiego parlamentu z lutego. Stwierdzono wówczas, że NATO będzie wyjaśniało swoje stanowisko w sprawie zagrożeń na Wschodzie, zaś jednym z elementów rozmów będzie koordynacja technik walki.

W Europie już rozmieszczone są elementy batalistycznej tarczy antyrakietowej, która w całości jest amerykańskim instrumentem i składa się z aktywów należących do tego kraju, połączonych z bazą znajdującą się w Ramstein w Niemczech. Położenie tarczy jest jednocześnie wyraźnie skierowane przeciwko Rosji, co może spowodować reakcję Moskwy, która następnie znacznie się uzbroi i powróci do wyścigu zbrojeń znanego z czasów zimnej wojny.

Zdaniem Le Pen, konieczne jest uzyskanie informacji, w jakim stopniu francuski rząd zamierza brać udział w kolejnych działaniach NATO i dlaczego Francja nie pozostanie neutralna w sprawach amerykańskiej polityki.

Źródło: Strona Marion Le Pen

1 thought on “Le Pen krytycznie o szczycie NATO

  1. Pingback: Le Pen krytycznie o szczycie NATO — Europejskie Nacjonalizmy | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s