BNP o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

BNP-logoPrzewodniczący Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party, BNP) Adam Walker przedstawił stanowisko nacjonalistów w kwestii wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Lider BNP zaapelował przede wszystkim o spokojne przyjęcie wyników referendum ws. Brexitu oraz nazwał wybór Brytyjczyków pierwszym krokiem do odzyskania suwerenności.

Szef nacjonalistów zwrócił uwagę na fakt, iż najwięcej od obecnej sytuacji Wielkiej Brytanii zależy od reakcji na głosowanie, a nie od samych jego wyników. Widać było to najlepiej po przykładzie Banku Anglii, po oświadczeniu którego funt zaczął odzyskiwać swoją pozycję, choć początkowo był narażony na nerwowe reakcje. Wynik referendum jest już jednak po prostu faktem i częścią historii, więc należy się z nim pogodzić.

Walker skrytykował jednocześnie reakcję polityków opowiadających się za niepodległością Irlandii Północnej i Szkocji. Zdaniem lidera BNP referendum nie było głosowaniem poszczególnych części składowych Zjednoczonego Królestwa, lecz wyborem dokonanym przez jedno brytyjskie społeczeństwo, zaś przeciwnicy Unii Europejskiej wygrali przewagą ponad miliona głosów. Walker uznaje więc reakcje części polityków za chęć promocji własnych programów politycznych. Jednocześnie uważa on, iż jedność Zjednoczonego Królestwa nie jest zagrożona, bowiem niestabilna UE nie będzie chciała przyjąć w poczet swoich członków dwóch nowych państw, zwłaszcza jeśli będą one musiały być dotowane z budżetu Brukseli a nie Anglii.

Brexit jest więc pierwszym korkiem w stronę odzyskania suwerenności przez Wielką Brytanię. Walker zwraca przede wszystkim uwagę na możliwość odbudowy brytyjskiego rybołówstwa, stanowienia własnego prawa bez oglądania się na rozkazy z Brukseli, zakończenie wspierania unijnego budżetu, a także przywrócenia możliwości kontroli własnych granic. Lider BNP podziękował również wszystkim członkom partii za zaangażowanie w pracę na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, wzywając jednocześnie dawnych działaczy do powrócenia na łono ugrupowania.

Źródło: BNP

1 thought on “BNP o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s