VMRO podsumowało półrocze w parlamencie

vmro-flagiPrzedstawiciele VMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego podsumowali mijające półrocze w pracach parlamentarnych, w których brali udział jako przedstawiciele koalicji Frontu Patriotycznego. Nacjonalistom udało się przeforsować kilka rozwiązań, na czele z obowiązkiem głosowania w wyborach, czy też ochrony praw Bułgarów poza granicami kraju.

Głównym celem nacjonalistów w ciągu ostatniego pół roku było przeforsowanie zmian w ordynacji wyborczej, które zakładają obowiązek głosowania w wyborach, co ostatecznie się udało. Rozwiązanie to miało być głównie wymierzone w mniejszość turecką, czego VMRO nie ukrywa, bowiem dzięki bierności Bułgarów i mobilizacji mieszkających w tym kraju Turków, dobre wyniki uzyskuje turecki Ruch na rzecz Praw i Wolności (DPS). Dodatkowo ordynacja zawiera zapis, zgodnie z którym karty do głosowania nie mogą być wydawane w innym języku niż bułgarski.

VMRO wraz z Frontem Patriotycznym zainicjowali także inne rozwiązania, które mają chronić kraj głównie przed radykalizacją wspomnianych Turków. Chodzi zwłaszcza o zwiększenie nacisku na ochronę granic Bułgarii przed imigrantami, a także zakaz noszenia chust w miejscach publicznych, co dotyczy oczywiście najbardziej ortodoksyjnych wyznawczyń islamu. Podobnie jest z edukacją, która ma dzięki inicjatywom nacjonalistów kłaść głównie nacisk na zapoznawanie uczniów z bułgarską kulturą i literaturą, aby szkoły nie „produkowały” osób pozbawionych świadomości narodowej.

Źródło: VMRO 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s