Narodowy Front Ludowy w parlamencie Cypru

ELAM-logoNarodowy Front Ludowy (Ethniko Laiko Metwpo, E.L.A.M.) przekroczył próg wyborczy i będzie miał swoich dwóch przedstawicieli w parlamencie Cypru. Nacjonaliści będący cypryjską odnogą greckiego Złotego Świtu osiągnęli tym samym największy sukces w swojej ośmioletniej historii.

Nacjonalistyczne ugrupowanie z greckiej części Cypru otrzymało ponad 13 tys. głosów czyli 3,71 proc. wszystkich oddanych i dzięki temu będzie miało 2 posłów w Izbie Reprezentantów. Zwycięzcą wyborów parlamentarnych została konserwatywna Koalicja Demokratyczna, która pokonała swojego największego konkurenta w postaci komunistycznej Postępowej Partii Ludzi Pracy.

Działacze i sympatycy E.L.A.M. zgromadzili się w niedzielny wieczór pod siedzibą partii w Nikozji, aby uczcić sukces. Przewodniczący nacjonalistów Christos Christou komentując wyniki wyborów powiedział, że następnego dnia mieszkańcy wyspy obudzą się z tymi samymi, natomiast celem jego partii jest ich rozwiązanie, stąd nacjonaliści stoją przed dużą odpowiedzialnością.

E.L.A.M. w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2011 r. otrzymał 4,3 tys. głosów i nie przekroczył progu wyborczego. Najlepszym dotychczasowym sukcesem cypryjskiej odnogi greckiego Złotego Świtu było 2,69 proc. w wyborach do Parlamentu Europejskiego przed dwoma laty.

Źródło: E.L.A.M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s