Manifestacja Hogar Social Madrid

hogar-social-marszNacjonaliści z organizacji Hogar Social Madrid przeszli w sobotę ulicami hiszpańskiej stolicy. Aktywiści podobnie jak działacze CasaPound Italia zorganizowali manifestację pod hasłem „Brońmy Hiszpanii”, która była częścią obchodów trzeciej rocznicy śmierci francuskiego nacjonalisty Dominique Vennera.

Według różnych źródeł w sobotniej (21.05) demonstracji hiszpańskich nacjonalistów wzięło udział od 1 do 3 tys. aktywistów i sympatyków Hogar Social Madrid oraz innych narodowych grup w Hiszpanii. Manifestacja odbyła się pod hasłem „Brońmy Hiszpanii”, a więc nawiązywała do wezwania francuskiego nacjonalisty Dominique Vennera, który 21 maja popełnił samobójstwo w paryskiej katedrze Notre-Damme w proteście przeciwko niszczeniu europejskiej cywilizacji.

Motywem przewodnim demonstracji były jednak hasła poprawy bytu Hiszpanów i zapewnienia im bezpieczeństwa socjalnego, które jest zagrożone przez napływ imigrantów oraz działania państwa. Działacze HSM podkreślali, że chcą przekuć obecne porażki w zwycięstwo i obudzić uśpiony naród hiszpański.

Demonstracji nacjonalistów towarzyszyły protesty ze strony skrajnej lewicy, której bojówkarze zaatakowali nawet rodziny z dziećmi.

hogar-social-marsz-5 hogar-social-marsz-4 hogar-social-marsz-3 hogar-social-marsz-2 hogar-social-marsz-6

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s