W Irlandii powstał oddział Jobbiku

jobbik-irlandiaWęgierscy nacjonaliści z Jobbiku powołali już swój siódmy zagraniczny oddział. Tym razem grupa partyjna powstała w Irlandii, gdzie jej siedzibą będzie Dublin. Głównym celem nowej struktury będzie podtrzymywanie węgierskiej tożsamości wśród tamtejszej emigracji.

O założeniu nowej grupy poinformował wiceprezes István Szávay, który przez trzy dni przebywał w Irlandii. Wcześniej partia założyła swoje struktury w Wielkiej Brytanii w Londynie i Bristolu, a poza tym ma swoje oddziały również w Nowym Jorku, Wiedniu, Monachium oraz Zurychu. Organizacją partyjnej odnogi w Irlandii będzie György Dorogi, Węgier mieszkający na „Zielonej Wyspie” od dziewięciu lat. 47-letni Dorogi w 2007 r. był jednym z pierwszych 55 osób, które złożyły ślubowanie jako aktywiści powstałej wówczas Gwardii Węgierskiej (Magyar Garda). Z powodu nękania go przez węgierskie władze zdecydował opuścić się kraj i wraz z rodziną wyjechał do Irlandii, gdzie prowadzi własny fast food zatrudniający tylko węgierskich pracowników. Dorogi twierdzi, że chce skierować partyjną ofertę zarówno do Węgrów chcących powrócić w przyszłości do swojej ojczyzny, jak i osób mających zamiar osiedlić się w Irlandii na stałe.

Głównym zadaniem irlandzkiego oddziału Jobbiku ma być wymiana doświadczeń z innymi zagranicznymi strukturami partii, organizacja imprez mających wzmocnić węgierską tożsamość wśród Węgrów mieszkających w tym zachodnioeuropejskim kraju, a także budowa pomostu pomiędzy Węgrami i Irlandczykami. Dodatkowo Jobbik w Dublinie będzie chciał prowadzić spotkania zwłaszcza z młodymi Węgrami, aby poprzez zabawki i węgierskie książki podtrzymywać ich relacje z ojczyzną.

Szávay podkreślił, że wizyta w Irlandii była cennym doświadczeniem, jakie można wykorzystać w pracy parlamentarnej. Zagraniczne wizyty wśród Węgrów są bowiem testem dla wiarygodności narodowego programu Jobbiku.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s