Europoseł VMRO zbada porozumienie TTIP

vmro-flagiEuroposeł VMRO-Bułgarskiego Ruchu Narodowego i wiceprzewodniczący tej partii Angeł Dżambazki zapowiedział, że będzie chciał zbadać dokumentację dotyczącą dotychczasowych rozmów o Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Nacjonaliści uważają, że w tej sprawie na polityków Unii Europejskiej mogą brutalnie naciskać Stany Zjednoczone.

Projekt umowy pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, zdaniem Dżambazkiego, budzi coraz bardziej uzasadnione obawy, niepokoje i wątpliwości. Stąd europoseł bułgarskich nacjonalistów zamierza zebrać wszystkie niezbędne informacje dotyczące tych negocjacji. Wiceprzewodniczący VMRO podejrzewa, że w tej kwestii może dochodzić do brutalnych i nieuczciwych nacisków ze strony rządu Stanów Zjednoczonych, który nalega na jak najszybsze podpisanie i ratyfikację umowy.

Naciskom tym mają ulegać szczególnie dwa najbardziej euroatlantycko i wielokulturowo nastawione kraje, a więc Niemcy i Francja, które jako największe unijne gospodarki skorzystają najbardziej na ratyfikacji TTIP. Tymczasem porozumienie zagraża obywatelom państw członkowskich UE, za to jest korzystne dla interesów ponadnarodowych korporacji. Będą mogły one bowiem powiększać swoje zyski kosztem zdrowia, ochrony środowiska oraz rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości.

Dżambazki jednocześnie twierdzi, że argumenty zwolenników TTIP są na ogół śmieszne i nieuczciwe, ponieważ nie znając treści porozumienia zachwalają oni jego założenia. Dla europosła VMRO przypomina to czasy komunistyczne, kiedy lokalne rządy bezrefleksyjnie przyjmowały jako korzystne wszystkie rozwiązania, które tylko zachwalały władze na Kremlu. Dżambazki wystąpił więc o dostęp do specjalnej czytelni Parlamentu Europejskiego, gdzie zamierza zbadać całą sprawę.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s