CasaPound Italia w radzie miejskiej Bolzano

casapoundPrzedterminowe wybory burmistrza i rady miejskiej w Bolzano na północy Włoch zakończyły się sukcesem CasaPound Italia. Nacjonaliści otrzymali ponad 6 proc. głosów i będą mieli trzech przedstawicieli w samorządzie stolicy autonomicznej prowincji Trydentu-Górnej Adygi.

Kandydat CPI na burmistrza Bolzano, Maurizio Puglisi Ghizzi, otrzymał ogółem 2646 głosów czyli 6,21 proc. poparcia. Lista CPI do rady miejskiej Bolzano cieszyła się natomiast popularnością 6,67 proc. głosujących, a to oznacza, iż w samorządzie znajdzie się trzech przedstawicieli włoskich nacjonalistów. W przedterminowych wyborach po blisko sześciu miesiącach rządów komisarycznych wzięło udział 56 proc. uprawnionych do głosowania, a w radzie miejskiej znajdą się ogółem reprezentanci dziesięciu ugrupowań.

Koordynator CPI w regionie Trydentu-Górnej Adygi, Andrea Bonazza, powiedział internetowemu Radiu Bandera Nera, że to sukces na jaki zapracowała społeczność nacjonalistów w Bolzano. Osoby, które oddały głos na listę nacjonalistów zrozumiały bowiem o co walczy cały ruch. Ghizzi dodał, że ich komitet był cały czas demonizowany przez media i pozostałe partie, jednak skutek przyniosła uliczna praca z obywatelami.

Źródło: Ilprimatonazionale.it.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s