Front Narodowy poparł zniesienie sankcji wobec Rosji

FRANCE-POLITICS-PARLIAMENTDwójka przedstawicieli Frontu Narodowego zagłosowała za rezolucją przyjętą przez izbę niższą francuskiego parlamentu. Posłowie zdecydowali się przyjąć uchwałę, w której domagają się od rządu zniesienia sankcji skierowanych przeciwko Rosji.

Uchwała nie jest wiążąca, tym niemniej zniesienie sankcji wobec Rosji, nałożonych, z powodu konfliktu na Ukrainie i zajęcia Krymu,  poparło 55 posłów a przeciwko rezolucji opowiedziało się 44 parlamentarzystów. W głosowaniu wzięło jednak udział jedynie 101 z 577 deputowanych do Zgromadzenia Narodowego.

Na sali w trakcie głosowanie byli obecni parlamentarzyści FN czyli Marion Maréchal-Le Pen i Gilbert Collard, którzy poparli uchwałę. Narodowcy uważają bowiem, że z sankcje spowodowały zamknięcie rosyjskiego rynku na produkty z Unii Europejskiej. Europejscy rolnicy stali się więc tym samym zakładnikiem polityki Stanów Zjednoczonych, co przekłada się na niską wycenę francuskich produktów rolnych ze względu na nasycenie europejskiego rynku przez wyroby niemieckie, hiszpańskie czy polskie, dla których nie ma obecnie miejsca w Rosji.

Dla FN-u wspieranie sankcji wobec Rosji przez rząd socjalistów oznacza poświęcenie francuskiego rolnictwa i interesu narodowego na ołtarzu interesów euroatlantyckich. Sytuacja ta jest absurdalna, ponieważ zyski z relacji handlowych Francji z Rosją stale spadają, natomiast Stany Zjednoczone wciąż pozostają w stosunkach gospodarczych z Rosjanami, handlując chociażby nowoczesnymi technologiami dla satelitów wojskowych. Rosja jest przy tym jednocześnie najlepszym sojusznikiem w walce z Państwem Islamskim, stąd zniesienie sankcji byłoby ważnym krokiem w kierunku zniszczenia ekstremistów.

Jednocześnie narodowcy wezwali rząd Manuela Vallasa do wykonania uchwały parlamentu, bowiem rządzący powinni liczyć się z wolą wyborców. Tymczasem obecna rusofobia francuskich socjalistów i dostosowywanie Francji do interesów Waszyngtonu prowadzą do kompromitacji głosu narodu, podczas gdy przyjęcie tej uchwały jest okazją do powrotu do polityki bilansowej, z której Francja była onegdaj znana na arenie międzynarodowej.

Źródło: Front Narodowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s