Interes Flamandzki z kartą dla krajowych przedsiębiorców

vlaams-belang-logoW związku z coraz większą ilością sklepów prowadzonych przez imigrantów, którzy ledwo mówią w języku niderlandzkim, Interes Flamandzki (Vlaams Belang) przygotował kartę dla krajowych przedsiębiorców. Przewiduje ona wsparcie dla sklepów, które wciąż używają flamandzkich oznaczeń, a ich właściciele nie wstydzą się swojej tożsamości.

Jeden z liderów flamandzkich nacjonalistów, Filip Dewinter, ogłaszając początek akcji w Antwerpii podkreślił, że na terenie jego regionu pojawia się coraz więcej sklepów, których sprzedawcy ledwo mówią w lokalnym języku. Stąd na każdym kroku można napotkać rzeźników oferujących jedynie mięso halal, restauracje podające tylko dania zgodne z zasadami islamu, a także sklepy posiadające napisy jedynie po arabsku, turecku lub rosyjsku.

Z tego powodu VB przedstawiło kartę flamandzkich sklepów, która podkreśla lokalny charakter biznesów prowadzonych przez lokalnych mieszkańców. Otrzymają ją tylko te obiekty, które posiadają napisy jedynie po niderlandzku, oferujące produkty pochodzące z Flandrii, nie sprzedają wyrobów halal, a ich personel nie nosi chust wymaganych przez muzułmanów u kobiet. Ugrupowanie chce jednocześnie, aby lokalny samorząd wspierał premiami sklepy przestrzegające flamandzkiego charakteru Antwerpii.

Źródło: Interes Flamandzki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s