Front Narodowy zwraca się do grup żydowskich

le-pen-żydziFront Narodowy zamierza pozyskać w większym stopniu głosy społeczności żydowskiej, która liczy we Francji blisko pół miliona osób. Przy partii ma powstać nieformalna grupa mająca promować tezę, iż ugrupowanie chroni Żydów przed islamskim fundamentalizmem.

W połowie kwietnia nieoficjalnie o powstaniu nieformalnej grupy dla żydowskich wyborców FN poinformował izraelski dziennik „Jerusalem Post”, natomiast kilkanaście dni później informację tą potwierdził Michel Thooris. Były doradca szefowej Frontu Marine Le Pen, a obecnie członek komitetu centralnego partii powiedział, że nowy ruch będzie miał głównie na celu obalenie twierdzenia, iż FN nie broni społeczności żydowskiej. Sam Thooris jest znany ze swoich zażyłych kontaktów z przedstawicielami izraelskiej skrajnej prawicy.

Życiowy partner Le Pen i wiceprzewodniczący FN, Louis Aliot, komentując tą informację podkreślił, że grupa nie będzie częścią partii, ale jest jedynie luźnym stowarzyszeniem przyjaciół francuskich narodowców i ich szefowej. Samorządowiec FN  Wallerand de Saint Just uznał natomiast za poważny błąd dawne wypowiedzi Jean-Marie Le Pena, założyciela i wieloletniego szefa ugrupowania, który swoimi wypowiedziami o komorach gazowych miał zniechęcać Żydów do popierania FN.

Le Pen odkąd została przewodniczącą partii próbuje przekonać do siebie francuskich Żydów. Aliot już w 2011 r. odbył w tej sprawie nieudaną podróż do Izraela, natomiast w lipcu ub.r. Le Pen spotkała się z przedstawicielami grupy lobbystycznej Europa-Izrael, co nie spodobało się części żydowskich działaczy tego ruchu.

Źródła: Jeune Nation / Bfmtv.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s