Zmiany w kierownictwie Jobbiku

jobbik-byli-wiceprezesiWęgierski Jobbik postanowił dokonać zmian w partyjnym kierownictwie. Z funkcji wiceprezesów nacjonalistycznego ugrupowania zostali zdymisjonowali Előd Novák, István Szávay oraz István Apáti. Trójka parlamentarzystów zostanie najprawdopodobniej zastąpiona przez samorządowców Jobbiku.

Rzecznik i poseł Jobbiku Ádám Mirkóczki poinformował w środę (20.04) na specjalnej konferencji prasowej o zmianach wewnątrz partyjnego kierownictwa, na które zdecydowano się po posiedzeniu zarządu nacjonalistów. Podkreślił on, że dotychczasowe władze Jobbiku spełniły swoje zadanie, jakim było ustabilizowanie poparcia dla narodowych radykałów, a także stworzenie z Jobbiku największej partii opozycyjnej na Węgrzech.

W kolejnej fazie swojej działalności partia chce natomiast doprowadzić do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2018 r., stąd potrzebna jest zmiana zarządu oraz strategii, dlatego nacjonaliści zamierzają powołać do zarządu najlepszych burmistrzów sprawujących swoje funkcje w samorządzie z ramienia Jobbiku. Nazwiska nowych członków kierownictwa partii mają być znane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Mirkóczki podkreślił jednocześnie, że przyczyną zmian nie są rozbieżności pomiędzy radykalną i bardziej umiarkowaną frakcją Jobbiku, a dotychczasowi wiceprezesi dalej będą odgrywać ważną rolę w ugrupowaniu.

Źródła: Alfahir.hu / Dailynewshungary.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s