Konferencja Europy Narodów i Wolności w Rumunii

ENL-Rumunia-2016Europarlamentarna grupa Europy Narodów i Wolności (ENF) zorganizowała konferencję w Rumunii. Na zaproszenie europosła Constantina Laurențiu Rebegi do Sinai w środkowej części kraju przybyła m.in. Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego.

Przedstawiciele ENF w osobach wspomnianej Le Pen, Marcela de Graaffa z holenderskiej Partii Wolności (PVV), Riccardo Molinariarego z włoskiej Ligi Północnej (LN), Tomiego Okamury z czeskiego Świtu Demokracji Bezpośredniej (SDP) czy Johannesa Hubnera z Wolnościowej Partii Austrii (FPO), przybyli do centralnej Rumunii na zaproszenie europosła Constantina Laurențiu Rebegi. Rebega w 2014 r. uzyskał mandat deputowanego Parlamentu Europejskiego ze wspólnych list rumuńskich socjaldemokratów i konserwatystów, natomiast obecnie buduje własne ugrupowanie polityczne pod nazwą Narodowa Siła (Forţa Naţională), której powstanie zostało ogłoszone właśnie w trakcie konferencji.

W ośrodku uzdrowiskowym „Perła Karpat” zgromadziło się blisko 300 osób, które słuchały wystąpień w ramach konferencji „Nasza Europa – Europa Narodów”. Le Pen w swoim przemówieniu, będącym głównym punktem wydarzenia, wzywała do budowy Europy Narodów, która jako wspólnota suwerennych państw narodowych będzie bardziej efektywna od biurokratycznego projektu Unii Europejskiej. Szefowa FN przestrzegała również Rumunów przed polityką Niemiec, które mogą bez znajomości tego kraju narzucić mu obowiązkowe kwoty uchodźców.

Rebega zapewniał natomiast, że jego nowa partia oraz ENF nie są grupami ekstremistycznymi, stąd ich radykalizm wynika z chęci omówienia pewnych problemów Europy bez spoglądania się na polityczną poprawność. Rumuński europoseł dodał przy tym, że ekstremistami są muzułmańscy i lewicowi terroryści, którzy w Europie Zachodniej organizują zamachy oraz niszczą witryny sklepowe w trakcie demonstracji.

Źródła: ENF / Agerpres.ro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s